Dnes Vám predstavujeme kolegyňu Majku, ktorá patrí do nášho cukrárskeho tímu.

Majka sa zúčastnila aj tohtoročnej súťaže Danubius Gastro 2019 Poézia v gastronómii a v kategórii cukrárska artistika senior sa jej podarilo získať zlatú medailu a titul absolútny víťaz v kategórii.

Už ako 9 ročná slečna som sa rada motala mame v kuchyni a oblizovala varešky s cestom. Fascinovalo ma, ako sa zo surovín vyčarila voňavá bábovka, ovocný koláč či nadýchaná čokoládová roláda.

Keby ste sa ma vtedy opýtali, aká je moja obľúbená rozprávka v televízií odpovedala by som, že jednoznačne program o varení, kde som po prvý krát uvidela a neskôr aj naživo stretla Jožku Zaukolcovú.

Neskôr, keď som sa mala rozhodnúť na akú strednú školu chcem ísť , voľba bola jasná. Idem sa vyučiť za cukrárku. Vždy sa mi páčilo pracovať manuálne, nevedela som si predstaviť, že budem celý deň sedieť v kancelárií za počítačom. Keď som už mala v ruke výučný list cítila som, že mi niečo k mojej vysnívanej profesii ešte chýba.

Rozhodla som sa doplniť si školu o nadstavbové štúdium umelecký cukrár. Bola to láska na prvý pohľad, či skôr prvý hmat. Vyrábať z karamelu kvety, labute, postavy bolo presne to, čo ma veľmi chytilo za srdce.

Moja cukrárska dráha naštartovala aj moju cestu k súťažiam.

Prvej súťaže som sa zúčastnila v Žiline, kde som získala prvé miesto za nočnú krajinu z marcipánu a sovu z karamelu, ktorú som ručne vyrábala 16 hodín. Nasledovali ďalšie úspechy a súťaže, ako tím 18-tich Slovákov sme si z Hradca Králové priniesli domov 13 medailí.  S karamelovým dielom som získala druhé miesto ako najlepší Slovák.

Mám rada súťaže, nie však preto, aby som vyhrávala. Posúvajú ma ďalej vďaka novým skúsenostiam, možnosti naučiť sa nové cukrárske techniky a príležitosti spoznať nových ľudí. Na súťažiach aj keď súťaží každý sám za seba, sme tam v skutočnosti ako jedna veľká rodina.

Neustále na seba pracujem a zdokonaľujem sa v technikách modelovania z karamelu a marcipánu. Absolvovala som niekoľko školení u školiteľov z Ruska, Ukrajiny a Talianska. Môj veľký vzor zostala naďalej pani Jožka Zaukolcová, s ktorou som aj v osobnom kontakte, keďže je predsedníčka klubu cukrárov a zároveň sa zúčastňuje súťaží ako člen odbornej komisie.

Zo zahraničných umeleckých cukrárov obdivujem práce štúdia La belle aurore a cukrárky Tatiany Kryachko.

Moja práca ma nielen živí ale aj baví. Pri tvarovaní sôch a postáv si vždy oddýchnem, je to pre mňa aktívny relax. Ako malá som mala sen otvoriť si vlastnú cukráreň. Z časti sa môj sen splnil, pracujem od roku 2018 ako cukrárka v cukrárni Laurent, kde pečiem tradičné a poctivé zákusky, narodeninové a svadobné torty.